Wspomóżmy Serwis filmpolski.pl – apel do twórców i miłośników polskiego kina!

Od 1998 roku serwis filmpolski.pl to kapitalne źródło wiedzy o polskich filmach i polskich twórcach związanych z kinematografią, a także telewizją. Serwis gromadzi gigantyczną wiedzę o całej polskiej kinematografii – od pierwszych polskich filmów z początków XX wieku aż po produkcje współczesne.
Redakcja Serwisu, z Jarosławem Czembrowskim, redaktorem naczelnym – nomen omen – na czele, od samego początku życzliwie wspierała ideę upamiętnienia Mariusza Gorczyńskiego dzieląc się wiedzą, na tyle, na ile pozwalały na to prawa autorskie – materiałami oraz zamieszczając link do niniejszej strony – na stronie Serwisu poświęconej Mariuszowi Gorczyńskiemu.
Tymczasem rosnąca liczba produkcji filmowych, telewizyjnych i internetowych sprawiła, że Serwis musi zwiększyć swoje „moce przerobowe”, a na to potrzeba funduszy! Dlatego jako twórca niniejszej strony (a dodatkowo także czynny zawodowo aktor) zachęcam zarówno wszystkich artystów związanych z  kinem, jak i tych, którzy prowadzą fanowskie strony poświęcone swoim ulubionym twórcom, filmom i serialom do zapoznania się z treścią apelu, który w formie listu otwartego wystosowała redakcja Serwisu oraz do wpłacania funduszy na „Pakiet Premium”, co zapewni tak unikalnemu wortalowi (żadna kinematografia narodowa nie posiada tak pełnego merytorycznie serwisu wiedzy, jak – dzięki filmpolski.pl, kinematografia polska) dalsze funkcjonowanie w znanej nam i budzącej szacunek i podziw formie.
Treść listu-apelu – tutaj: FilmPolski.pl – usługa premium
Rafał Dajbor